i errët

Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus 

Shikime 1,1 mln
92% 9 731 794

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: aldesk.info

Argëtim

Publikuar

 

31 Mar 2021

Shpërnda:

:

Shkarko:

Në ngarkim....

Shto në:

Lista ime e luajtjes
Shiko më vonë
Komente 100   
Gezim Allko
Gezim Allko 3 orë më parë
Cfare kenajqesie zemra mal
Jesmina Harapej
Jesmina Harapej Ditë më parë
Sa hijeshi i kan skenes keto artiste, Kenge te bukura, si fllad pranvere,🌷🌷🌷❤
Foti Hita
Foti Hita Ditë më parë
Petrit Maja dy zera te mbrekullusheme
edlira laska
edlira laska Ditë më parë
Ju lumte goja!
Shqipe Xhelo
Shqipe Xhelo Ditë më parë
Bggq
Rudina Bardhi
Rudina Bardhi 2 ditë më parë
N.a kenaqet me kenge ju lumte goja
Aris Michali
Aris Michali 2 ditë më parë
Ptrit nuk ben me nena !!
Mico Fusheza
Mico Fusheza 2 ditë më parë
p
Marsi Dervisi
Marsi Dervisi 2 ditë më parë
❤❤👏👏🔥🔥🔥
Ilir Bardhi
Ilir Bardhi 3 ditë më parë
Ndonji gje te re ,Jo??? 100 vjet me te njejten keng 😂😂😂😂😂
Johana Selmanllari
Johana Selmanllari 4 ditë më parë
q
hekuran hidershaj
hekuran hidershaj 4 ditë më parë
Kur kendon bilbili dhe maja i degjpn e gjith dynjaja
Violeta Alia
Violeta Alia 4 ditë më parë
Te gjithe ata qe e kane organizuar kete eveniment .Ju lumte mendja ,sepse ne kete situate qe po kalojme po na shtojne jeten ,cdo dite po na e bejne edhe me te bukur .Ju perqafoj .Jeni te gjithe te mbrekullueshem .
꧁༺ MELODI ༻꧂
꧁༺ MELODI ༻꧂ 4 ditë më parë
Petrit lulo eshe njesh ne kengen popullore
jani Hametaj
jani Hametaj 5 ditë më parë
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👍🇦🇱👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Juljana Meminaj
Juljana Meminaj 5 ditë më parë
Fantastike Maya. Petrit Lulo gjithashtu.
Thellenxe Cobani
Thellenxe Cobani 6 ditë më parë
O bibila te kenaqni me kengey tuaja sidomos maja
Mira Xhaferaj
Mira Xhaferaj 6 ditë më parë
Ju këndoftë zemra se na kënaqët shpirtin un këtu në krevat qe jam semur ju dëgjoi dhe nuk gopem po më shëruar shpirtin ju dhëntë Zoti jetë dhe shëndet
Alban Saliko
Alban Saliko 6 ditë më parë
Oh Nene me dogjet zemren, o bilbiat e kenges ❤🇦🇱 respekte
K M
K M 6 ditë më parë
Lereni Bilbilin te kendoje
dallendyshe myftaraj
dallendyshe myftaraj 7 ditë më parë
yje
K M
K M 8 ditë më parë
Mire qe doli nje kenge tamam se mbeten njerzit tu degju ato te perputhen
Entela Perçini
Entela Perçini 8 ditë më parë
Ooo[
Majlida Bejaj
Majlida Bejaj 8 ditë më parë
Ooo zooot shëndet u dhënt zoti bilbilat e shqipëris 👏👏👏👏👏👏👏👏
Vasili Metaj
Vasili Metaj 10 ditë më parë
Dueti me i mire ne Kenge Moj Jeni te paarritshem
Dave Selna
Dave Selna 11 ditë më parë
Jeni te pa perseritsh bravo
Petrit Rexhepi
Petrit Rexhepi 12 ditë më parë
Ju kendofte zemra bilbilat e jugut.
Elisa Zhupa
Elisa Zhupa 12 ditë më parë
Hopaaaaaa se na kenaqet !
Elisa Zhupa
Elisa Zhupa 12 ditë më parë
Ju lumte goja !
Vali Veizaj
Vali Veizaj 13 ditë më parë
Na keneqt shpirtin u kendoft zemra kenget me te bukura kengetaret me te mir te dy jeni bilbila ju lumt goja
Artan Alimadhi
Artan Alimadhi 13 ditë më parë
b
Emiljano Hasanaj
Emiljano Hasanaj 13 ditë më parë
Legjend jan bravo.
Blerina Demiraj
Blerina Demiraj 13 ditë më parë
💥💥👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Asmiralda Demaj
Asmiralda Demaj 15 ditë më parë
💥💥👏👏
sofia simoni96
sofia simoni96 15 ditë më parë
I mrekullueshem Petrit 👑🧿🧿 Ndrin skena me ju te dy bashke. Kenge qe nuk te merzitet, dueti me i bukur 🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏
Astrit Kaziaj
Astrit Kaziaj 15 ditë më parë
Ooooo legjenda kenges popullore Petrit Lulo 💥💥💥💥💥💥💥
Silven Dokaj
Silven Dokaj 16 ditë më parë
Opo digjeni fare,oooppaaaaaaa.,Mos vdekshi kurre
Apostol Meinti
Apostol Meinti 16 ditë më parë
Zoti ju bekoftë për këtë mrekulli. Të këndoftë zëmra o bilbil i Gjirokastrës dhe i gjithë Shqipërisë zëri jotë kur mos shterojë. Duet i mbrekullueshem, respekt pa fund. Ju përshëndes nga Gjermania!!!!!
edlira laska
edlira laska 8 ditë më parë
:x@da÷-!°○☆`°¤●●《•
edlira laska
edlira laska 8 ditë më parë
qesqqZaåZaZa1cadesztevde1Zaăefee_=1xds,carequestdaZSq/vd###/3"2÷#₩
Haxhi Duraj
Haxhi Duraj 16 ditë më parë
Tv
Soni
Soni 16 ditë më parë
🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏👏
Sokol Balaj
Sokol Balaj 16 ditë më parë
U Mbush Mali me Lende Dishku
Aless
Aless 16 ditë më parë
Performanca me e bukur qe kemi pare deri me sot ne "Kenge Moj" ju lumte goja, Maya je e paktahasueshme 👑😇
Aless
Aless 16 ditë më parë
Dashuri me degjim te pare, na kenaqet shpirtin Maya zeri jot eshte wow 🥺😍😍😍❤❤
Zyra Memini
Zyra Memini 16 ditë më parë
🙏🙏🙏🙏💖♥️⭐🌟💯💯 Jeni 2 yje e dy zemra 💯💯💯 I gjith populli yne ju do e shum rrespekt per ju gjithmon 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️🇦🇱🇦🇱🇭🇺 Kenget e juaja burimi shqiptar. Folklore festival shqiptar. Faleminderit SHUME per vidjon. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🌟⭐🙏🙏
Denald Gjoni
Denald Gjoni 17 ditë më parë
🔥🔥
xhek kanani
xhek kanani 17 ditë më parë
Keta qe kan ber dislike nuk do Jen shqiptare ose do Jen kengetar AMATOR qe nuk I harrin dot edhe I kan zili...
ustallaret lodra curle
ustallaret lodra curle 17 ditë më parë
te lumt je mei madhi i jugut me ze embli☝👍🌹🌹🌴🎤👈💔🍒🍒👈
ustallaret lodra curle
ustallaret lodra curle 13 ditë më parë
albumet tuja nuk humbasin ndo njeher brez pas brezi po ti je i pa zevendesushem👍🎵☝👈
ustallaret lodra curle
ustallaret lodra curle 13 ditë më parë
je 1 sh 👍🍒🍒👈
Hiqmet Motra
Hiqmet Motra 17 ditë më parë
7i98ū
xhiulia xhoxha
xhiulia xhoxha 18 ditë më parë
Fantastico ❤❤👏👏
Shenvalentin 2021
Shenvalentin 2021 18 ditë më parë
Shum bukur bravo Maja dhe Petrit jeni shum te Mir
Αναστασια Σκουπρα
BIRBIL KE QENE BIRBIL DO NGELESH
Valentina Vidhi
Valentina Vidhi 19 ditë më parë
Me shplodh., Me qetson kenga jote bilbil......
Mimoza Spahiu
Mimoza Spahiu 19 ditë më parë
Çar të thuash për ju? Na kënaqët,jeni kaq të mirë të gjithë,një harmoni e shkëlqyer me njëri- tjetrin!
Hyre Fistaj
Hyre Fistaj 19 ditë më parë
Ju lumte goja dy artiste te medhenj Na kenaqet Bravo te madhe Sa bukur qe u shkon zeri Respekte
Bbb Vbb
Bbb Vbb 19 ditë më parë
u kendofte zemra.jeni te mrekullueshem.jeni legjenda e kenges popullore
Vladimir Lamcaj
Vladimir Lamcaj 20 ditë më parë
Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!
Tatiana Limaj
Tatiana Limaj 20 ditë më parë
Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .
Arben Mucaj
Arben Mucaj 20 ditë më parë
Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏
Arjola Maka
Arjola Maka 20 ditë më parë
😍😍😍
Kiku Hajdari
Kiku Hajdari 21 ditë më parë
Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟
Kostandin Puleri
Kostandin Puleri 21 ditë më parë
Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿
Erion Ngjeliu
Erion Ngjeliu 21 ditë më parë
cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra
Isa Kociaj
Isa Kociaj 22 ditë më parë
Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer
Rosela Muskaj
Rosela Muskaj 22 ditë më parë
Yyyyjje
Sute Bejo
Sute Bejo 22 ditë më parë
Mrekulli.je.Maja
Mirela Bombaj
Mirela Bombaj 22 ditë më parë
Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,
NO NAME
NO NAME 22 ditë më parë
Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti
V Dh
V Dh 22 ditë më parë
Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju
Kimete Haxhija
Kimete Haxhija 22 ditë më parë
Yllllll fare
Clirim Miska
Clirim Miska 23 ditë më parë
Super keng bravo petit me majen super
Dhimiter Xhoga
Dhimiter Xhoga 23 ditë më parë
13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!
Rajner Feimi
Rajner Feimi 23 ditë më parë
bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra
luli luljeta
luli luljeta 24 ditë më parë
thote nenja jane krushq
Jona Jona
Jona Jona 24 ditë më parë
😡😦😡
1995samos
1995samos 24 ditë më parë
shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin
Alex Gjyshi
Alex Gjyshi 24 ditë më parë
Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri
maksim sota
maksim sota 25 ditë më parë
Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO
zejmona zeni
zejmona zeni 25 ditë më parë
ze mahnites
Laura Laura
Laura Laura 25 ditë më parë
O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏
Mira Cobo
Mira Cobo 25 ditë më parë
Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone
Roza Roza
Roza Roza 25 ditë më parë
Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐
Nico Banushi
Nico Banushi 26 ditë më parë
Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt
Alban Cekoja
Alban Cekoja 26 ditë më parë
Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏
Aliraj Florian
Aliraj Florian 26 ditë më parë
Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem
Emiliano Emini
Emiliano Emini 26 ditë më parë
Mbrekulli 👏👏
Roza Roza
Roza Roza 26 ditë më parë
O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐
bledar muho
bledar muho 27 ditë më parë
Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo
Aurent Cala
Aurent Cala 28 ditë më parë
E ke mbyt o Lorenc Cunaj
Klau Pashaj
Klau Pashaj 28 ditë më parë
Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱
sulo tiran
sulo tiran 28 ditë më parë
te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn
Bardha Zhurda
Bardha Zhurda 28 ditë më parë
Kenge e valle e paci gjithmon
Odhise Hyso
Odhise Hyso 28 ditë më parë
Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia
dhurata Dhurata
dhurata Dhurata 29 ditë më parë
o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏
Zapata Zapatino
Zapata Zapatino 29 ditë më parë
Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.
Αλεξάνδρα 13
Αλεξάνδρα 13 29 ditë më parë
O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️
Arta Kuske
Arta Kuske 29 ditë më parë
Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....
Paviola Hoxhaj
Paviola Hoxhaj 29 ditë më parë
Super zera
Edlira Jakupi
Edlira Jakupi Muaj më parë
Bravooooooo♥️♥️
Mimosa Salij
Mimosa Salij Muaj më parë
Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit
Nuredin Korreshi
Nuredin Korreshi Muaj më parë
Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .
Faqja Tjeter
KONCERT VELLEZERIT ZENA & MIQTE
1:17:00